Пратите нас на друштвеним мрежама
facebook-icon      skype-icon      twitter-icon      youtube-icon
Штампа

Успеси Милоша Стојилковића

MILOS STOJILKOVICАлексинчанин Милош Стојилковић освојио је 7 медаља на два међународна такмичења у различитим борилачким спортовима.

На Светским борилачким играма, одржаним од 03. до 09. септембра у аустријском граду Брегенцу, репрезентација Србије освојила је укупно 12 медаља. Милош је освојио укупно пет и то две сребрне и три бронзане медаље. Био је други у џиу џици и семи контакт кик боксу, а трећи у греплингу, аматерском ММА и лајт контакт кик боксу. Учествовало је око 600 бораца из 20 држава. Светске борилачке игре одржавају се под окриљем ТАФИСЕ и обухватају скоро све борилачке спортове и вештине. Стојилковић је, са репрезентацијом Србије, наступио и на 1. Балканском првенству у панкратиону у румунском граду Букурешту, где је у борбама освојио треће место, док је у демо наступу у пару са зрењанинцем Ајредином Ајетијем, освојио друго место и тиме су постали вицешампиони Балкана. Учествовало је око 250 такмичара из 6 балканских држава. Панкратион је древна борилачка вештина слободне борбе, слична данашњем ММА, која је била на програму Олимпијских игара у старој Грчкој.