Пратите нас на друштвеним мрежама
facebook-icon      skype-icon      twitter-icon      youtube-icon
Штампа

Турнир у малом фудбалу "Играј фудбал - буди шампион"

IGRAJ FUDBAL BUDI SAMPIONДводневни турнир основаца у малом фудбалу под називом „Играј фудбал, буди шампион“ завршен је у недељу на игралишту за мале спортове „Младост“ у Алексинцу.

У категорији ученика трећег и четвртог разреда, екипа алексиначке школе „Вожд Карађорђе“ у финалу је са 6:3 савладала своје вршњаке из школе „Свети Сава“ у Суботинцу и освојила победнички пехар.

Да заиста немају премца,  „Вождови“ млади фудбалери  потврдили су и међу ученицима старијих разреда. У  категорији  петог и шестог разреда, „вождовци“ су у финалу са 1:0 победили градске ривале – екипу школе „Љупче Николић“.   Примат су потврдили и у категорији  седмака и осмака - против екипе школе „Свети Сава“ славили су чак са 5:0, а са тимом  школе „Јован Јовановић Змај“ са Алексиначког Рудника играли су нерешено – 1:1.

Дакле, сва три победничка пехара освојиле су екипе школе „Вожд Карађорђе“.

Под покровитељством  Скупштине општине, турнир су организавали ОТИС, Спортски савез и ФК „Шампион Наис“.

Извор: РТВ Алт